BLOG

İstanbul'da 5 Günlük Tatil Planı (Neler Yapılır?)

Blog

İstanbul'da 5 Günlük Tatil Planı Nasıl Yapılmalı? 8Ağu

İstanbul'da 5 Günlük Tatil Planı Nasıl Yapılmalı?

İstanbul'da 5 Günlük Tatil Planı Nasıl Yapılmalı?

 

İstanbul tatil için Türkiye'de ideal bir şehir. Türkiye'deki her şehrin güzelliği İstanbul'da bulunabilir. İzmir'in denizi, Karadeniz Bölgesinin yeşilliği, Antalyanın kıyıları, Çanakkale'nin adaları, Güneydoğunun dağlık kesimleri, vs... Bunların tamamı ve daha fazlası İstanbulda bulunabilir gezme  alanlarıdır.

 

İstanbul'da yapılacak tatil planını sizler için gün gün ele aldık.

 

İstanbul Tatil Planı Ayasofya

 

1. Gün Planı

İlk gün gidilmesi gereken yer İstanbul'un merkezindeki tarihi yerlerdir. Eminönü ve çevresi... Metrobüsle Cevizlibağ'a gidilir. Ordan Tramvay ile Sirkeci yönüne doğru gidilir. Yarım saatlik mesafede Beyazıt Kapalı Çarşı Durağında inilir. Öncelikle Sahaflar Çarşısı sonra ise Kapalı Çarşı gezilir. Kapalıçarşı gezildikten sonra Çemberlitaş tarafındaki kapıdan çıkılır Çemberlitaş'ta bir fotoğraf çekilir. Aynı Hat üzerinde Sultanahmet Camiisine gidilir. Sultanahmet Camiisi ziyaret edildikten sonra hemen yanındaki alanda bulunan Dikilitaş, Örme Dikilitaş ve Yılanlı Sütun eserlerinin yanında fotoğraf çekilebilir. Tabi Alman Çeşmesini de unutmamak lazım. Burası gezildikten sonra Ayasofya'ya girilebilir. Ayasofya içinde de iyice gezilebilir. Buraların tamamını gezmek 1 günü doldurur.

 

İstanbul Tatil Planı Topkapı Sarayı

 

2. Gün Planı

İkinci gün önceki gün kalınan yerden devam edilir. Bu sefer tramvayla Gülhane Parkı Durağında inilir. Tarihte önemli olaylara sahne olmuş olan Gülhane Parkı bugün de güzelliğini korumakta sayısız ziyaretçiyi kabul etmektedir. Gülhane parkı geniş bir park. Burası dinlenmenin huzuru bulmanın yeri. Hemen yanında Topkapı Sarayı Müzesi ve Arkeoloji Müzeleri bulunmakta. Buralara da mutlaka girilmelidir. Özellikle Topkapı Sarayı mutlaka gezilmesi gereken mekanlardan biridir. Gülhane parkı ve müzeler gezildikten sonra Gülhane Parkının Sarayburnu kapısından çıkılıp Sarayburnunda denize sıfır boğaz manzaralı cafede boğaza karşı bir çay içilebilir. Burada da yeterki kadar oturulduktan sonra yürüyerek Eminönüne gidilir. Sahildeki Balıkçılardan bir ekmek arası balık yenilip Mısır Çarşısı ve Arkasında Eminönü Çarşısı gezilir. Son olarak da Eminönü Yeni Cami ziyaret edilebilir.

 

  Esenyurt Günlük Kiralık Ev Olan  Agora Suit Odaları Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin agorasuit.com/odalar Tıklayın!

 

İstanbul Tatil Planı Büyük Ada

 

3. Gün Planı

Üçüncü gün yapmanız gereken şey denize gitmektir. Pek çok sahil bulunmakta denize girilecek pek çok plaj bulunmakta. Ama size tavsiyemiz Adalara gidip ordaki bir plajdan denize girmenizdir. Büyük adada gezilip Kınalı Ada ya da Heybeli Adadan denize girilebilir. Ortalama vapur seferleri bir buçuk saat sürmektedir.

 

İstanbul Tatil Planı İstiklal Caddesi

 

4. Gün Planı

İstanbula gelmişken Taksime gitmemek olmaz. Dördüncü gün taksime gidilir ve İstiklal Caddesi turlanır. İstiklal caddesinin çıkışında aşağıya doğru inilerek Galata Kulesine mutlaka gidilmelidir. Galata Kulesine çıkıp oradan İstanbul Manzarası seyredilmelidir. Galata Kulesinden inildikten sonra hemen dibinde bulunan çay bahçesinden bir çay içmemek olmaz. Çayınıza da içtikten sonra Karaköy'e inip ordadan Kabataş'a kadar yürüyebilirsiniz.

 

İstanbul Tatil Planı Fatih Koru

 

5. Gün Planı

Beşinci ve sonra günde daha önce gittiğiniz yerlerden birine tekrar gidebilirsiniz ya da Kadıköy'e veya Fatih Korusuna gidebilirsiniz. Fatih korusu'nun muhteşem boğaz manzarasının tadını çıkarabilir veya muhteşem fotoğraflar çekinebilirsiniz.

 

İstanbul'da tatil planlarken hangi otel tercih edilmeli?

Size tavsiyemiz otel yerine Esenyurt günlük kiralık daire firmalarından olan Agora Suitte kalmanızdır. Agora Suit konumu itibariyle E5'e yakın olmasından ve otobüs güzergahı üzerinde olmasından dolayı gidiş gelişlerinizde büyük kolaylık yaşarsınız. 

 

Esenyurt Günlük Kiralık Ev

 

Esenyurt Günlük Kiralık Ev İhtiyaçlarınızda Agora Suite Olarak Değerli Müşterilerimiz için 7/24 Hizmet Vermekteyiz. Rezervasyon ve Bilgi İçin Hemen agorasuit.com/iletisim Tıklayın veya 0530 515 20 36 Telefon Numarasından Hemen Arayın!

WhatsApp ile iletişime geç