İnnovia Günlük Kiralık Daire

25 Tem 2018

İnnovia Günlük Kiralık Daire

İnnovia Günlük Kiralık Daireler Neden Kapatıldı?

Çok değil bundan yaklaşık 7 ay önce İnnovia Günlük Kiralık Daire ilanlarını çok sık görebilirdiniz. Ama yasal olmadığı için daha doğrusu ailelerin yaşamlarını sürdürdüğü bir site olduğu için bu tarz konaklamalara izin verilmedi ve yoğun şikayet üzerine esenyurt belediyesinin oluşturduğu özel birimin sürekli yapmış olduğu baskınlar ve kesilen cezalar sonucunda İnnovia Yönetiminin de desteği ile İnnovia Günlük Kiralık Ev'ler Teker teker kapatıldı site büyük bir huzura kavuştu. Günlük kiralık ev işi aslında yasal bir hizmettir. Fakat devletin belirlemiş olduğu kriterler var. Peki bunlar Neler? 

Günlük Kiralık Ev Yönetmeliği

Dünyanın bir çok ülkesinde işletilen günlük kiralık evler var. Bu günlük kiralık evler Türkiye'de ise yaklaşık 10 yıldır hizmette. İlk zamanlar her ne kadar Türk toplumu tarafından dışalansa ve garipsensede büyük bir sektör haline geldi ve devletimiz bu işe el attı . Bu tarz işletmelere bazı kurallar getirildi. Günlük kiralık evler işletilebilmesi için öncelikle binada'ki dairelerin % 51 den fazlasının işletilmesi gerekiyor. Yani 10 daireli bir bina düşünürsek bunun en az 6 dairesini kiralamanız veya satın almanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra vergi açılışı ve emniyet müdürlüğünden şifre alınarak dairelerde konaklayacak kişilerin kimlik bilgilerinin emniyete bildirilmesini istiyor. Böylece sabıkalılar, yasa dışı terör örgütü üyelerinin barınmasının önüne geçmek ayrıca her türlü gayrimeşru iş yapanların elini kolunu sallayarak konaklamlarının önüne geçmektir. Burdan şunu anlamamız gerekiyor devletin amacı bu işi bitirmek değil yasal bir zemine oturtmak. Artık Günlük Kiralık Evler oldukça güvenli ve bir o kadar da tercih edilir hale geldi. Örnek vermek gerekirse Esenyurt günlük kiralık ev işi en çok innovia günlük kiralık daire lerde yapılıyordu. Ama vergi vermeden ve emniyete bildirmeden üstelik sitede yaşayan insanların huzurunu bozduğu için bitirildi ve bu işi yapan kişilere büyük cezalar kesilerek kapatıldı. Şimdi gelinen noktada günlük kiralık ev işi yapanlar genelde ticari veya hizmet imarı olan binaları kiralayarak restore edip adeta otel haline getirilerek işletilmeye başladı. Bu sayede şimdi kimse rahatsız olmuyor, devlet vergi alıyor ve emniyet kimin nerede konakladığını kolaylıkla tesbit edebiliyor.

Sizde günlük kiralık daire kiralamak istiyorsanız aramanızı yaparken kesinlikle yasal ve güvenilir tesisleri tercih ediniz böylelikle hem siz güvende olacaksınız hemde kontrolü yapılan ilgili birimler tarafından yapılan tesislerde gönül rahatlığı ile  sanki beş yıldızlı bir otelde konaklamış gibi olacaksınız. Agora suit bölgede kalitesi güvenilirliği ile bilenen en temiz tesislerden biridir. Günlük kiralık ev kiralarken tesisimizi incelemeden asla karar vermeyiniz.

Esenyurt Günlük Kiralık Ev İhtiyaçlarınızda Agora Suite Olarak Değerli Müşterilerimiz için Hijyenil, Güvenli Bir Şekilde 7/24 Hizmet Vermekteyiz. Rezervasyon ve Bilgi İçin Hemen agorasuit.com/iletisim Tıklayın!

Kategoriler

Son Haberler