BLOG

Günlük Kiralık Ev Nedir?

Blog

Günlük Kiralık Ev Nedir? 9Ağu

Günlük Kiralık Ev Nedir?

Günlük Kiralık Ev Ne Demek?

 

Konaklama mekanları yerine ve yapısına göre ayrılırlar. Bunlar otel, pansiyon ve günlük kiralık dairelerdir. Oteller en lüks kapsama girerler. Kendi içlerinde butik otel ve yıldızlı oteller olarak ayrılırlar. Yıldızlı oteller en fazla 5 yıldızlı olup bu yıldızlar çeşitli standartlara ulaşan otellere verilir.

 

Pansiyonlar yarım pansiyon ve tam pansiyon olarak ayrılan, otellerden bir tık daha düşük konaklama mekanlarıdır. Tam pansiyonda herşey fiyata dahilken yarım pansiyonda bazı hizmetler ayrıca fiyatlandırılmaktadır. Otellerde de pansiyonlarda da kendi yemekhaneleri vardır.

 

Günlük kiralık evler ise otel ve pansiyonlardan çok daha farklı bir statüdedir. Genellikler rezidansta olurlar. Ancak müstakil binalar da kullanılabilmektedir. Bir binanın ya da rezidansın içindeki belli sayıda evi alan firmalar bunları günlük olarak kiraya vermektedir. Günlük evler 1+0, 1+1, 2+1 ve çok nadir de olsa 3+1 dairelerden oluşmaktadır.  Tek kişi, çiftler, arkadaş grupları ve aileler günlük kiralık dairelerden kalabilirler. Günlük kiralık evi otel ve pansiyondan ayıran en temel özellik şudur ki otel ve pansiyonlarda konaklayanlar kişi başı ücret öderken, günlük kiralık dairede daire başı ücret alınır. Yani otelde ya da pansiyonda 3 kişi kalırken 3 kişi ayrı ayrı ücret öder. Ama günlük kiralık evde 3 kişi kalacaksa sadece kalınacak dairenin parası ödenir. Otel ve pansiyonda kalacak kişilerin kendi odalarında mutfak yoktur. İçerde yemek yapma şansları yoktur. Hatta bazı odalarda banyo dahi olmayabilir. Ancak günlük kiralık dairelerde her dairenin kendi banyosu ve tuvaleti vardır. Sadece 1+0 da mutfak yoktur. Diğer daire türlerinde mutfak da mevcuttur. Misafirler diledikleri gibi ek ücret ödemeden kendi yemeklerini hazırlayabilirler.

 

Esenyurt Günlük Kiralık Ev

 

Günlük kiralık daireler her ilde mevcuttur. Ancak yoğunluk İstanbul'da bulunmaktadır. İstanbulda ise Esenyrut günlük kiralık daireleri en bilinenidir. Esenyurt günlük kiralık daire denildiğinde en bilindik firma Agora Suittir. Agora Suit günlük kiralık daire hizmetini en lüks seviyede tutan nadir günlük kiralık daire firmalarındandır. Agora Suitte kalmak için önceden rezervasyon yapabilirsiniz. 

 

Rezervasyon ve Bilgi İçin Hemen agorasuit.com/iletisim Tıklayın veya 0530 515 20 36 Telefon Numarasından İletişime Geçin!

WhatsApp ile iletişime geç