BLOG

Günlük Kiralık Daireler Yasal Mı

Blog

Günlük Kiralık Daireler Yasal Mı? 14Ağu

Günlük Kiralık Daireler Yasal Mı?

Günlük Kiralık Daireler Yasal Mı?

Günlük kiralık daireler yasal mı sorusu misafirlerimizin kafasını kurcalayan bir durumdur. Önceki dönemlerde özellikle İnnovia sitesinde günlük kiralık evlere baskınlar yapılması, bu baskınların medyaya yansıması, gazetelerde boy boy gösterilmesi elbette ki misafirlerimizi kuşkuda bırakmaktadır.

 

Gerekli izinler alınıp, vergisi ödenen her iş yasaldır. Şayet işletme sahibi belediyeden gerekli izinleri almamışsa, vergisini de ödemiyorsa bu iş yasal olmaz. Kolluk kuvvetlerinin innovia ve diğer başka yerlerde günlük kiralık evlere yaptığı baskınlar da bu bağlamda incelenebilir. Her işi gayrımeşru yapan kişiler bulunmaktadır. Günlük kiralık ev işletmecilerinden bazıları da bunu aynı şekilde yapmıştır. İşletme için belediyeden izin almamışlar ve vergi kaydı yapmamışlar. Site içlerinde de izinsiz olunca bir eve sürekli giriş çıkışlar olması çevreyi rahatsız etmiş ve şikayette bulunmuşlardır. Kolluk kuvvetlerinin yaptığı baskınlar da bu yüzdendir. Vergisiz izinsiz günlük kiralık daire işletenlere yüz binlerce lira ceza kesilmiştir.

 

Esenyurt günlük kiralık daire çatısı altında da bu şekilde bazı işletmeler olmuş ancak kolluk kuvvetleri ve belediyece yapılan sıkı denetimler sonucunda böyle işletmeler kalmamış denilebilir. 

 

Esenyurt günlük kiralık dairelerinin yeni yüzü Agora Suit olmuştur. Agora Suit yasal olarak her alanda gereken izinleri almış ve vergilerini kuruşu kuruşuna ödeyen bir limited şirketidir. Emniyet sistemi içerisinde kimlik bildirimi yapıyor olması da Agora Suit'in yasallığını tescillemiş durumdadır.

 

Esenyurt Günlük Kiralık Ev

 

Agora Suit diğer esenyrut günlük kiralık dairelerinden farklı olarak lüks otel konseptinde hizmetlerini sürdürmektedir. Bu nedenle de 2017'den beri en çok misafir ağırlayan esenyurt günlük kiralık daire firması olmuştur. Agora Suit misafirlerinin memnuniyetini herşeyin önünde tutmaktadır. Esenyurtun en güvenli en temiz ve en uygun fiyatlı günlük kiralık dairesinde konaklamak isterseniz Agora Suit'ten yerinizi ayırtabilirsiniz.

 

Esenyurt Günlük Kiralık Ev İhtiyaçlarınızda Agora Suite Olarak Değerli Müşterilerimiz için 7/24 Hizmet Vermekteyiz. Rezervasyon ve Bilgi İçin Hemen agorasuit.com/iletisim Tıklayın!

WhatsApp ile iletişime geç